Young Managers
مرکز مقالات علمی مدیریت 
پيوندهای روزانه
٢۸ خرداد ۱۳٩٠ :: ٥:٠٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

حقیقتی کوچک 
 

حقیقتی کوچک برای آنانی که می خواهند زندگی خود را 100% بسازند!!!

اگر

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

برابر باشد با

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :
٢۸ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

 منابع انسانی ، قدرتمندی شرکتهای کوچک 
 

با توجه به ارزش روزافزون منابع انسانی در این مقاله برآنیم تا به اهمیت مدیریت منابع انسانی در شرکت‌های کوچک و متوسط بپردازیم. 
چکیده
مبنای ثروت آفرینی در اقتصاد امروز، دانش و تخصص است. آینده از انقلابی خبر می‌دهد که نیروی حرکت آن از اندیشه‌های انسانها سرچشمه می‌گیرد. بی‌شک عصر حاضر، عصر سازمانهاست و متولیان این سازمانها، انسانها هستند. انسانهایی که خود به واسطه در اختیار داشتن عظیمترین منبع قدرت یعنی تفکر، می‌توانند موجبات تعالی، حرکت و رشد سازمانها را پدید آورند. در فضای پرشتاب و سرشار از تحول و رقابت دنیای امروز، آنچه که منجر به کسب مزیت رقابتی سازمانها می‌گردد، نیروی انسانی با کیفیت، خلاق و پویاست. از این رو در عصر حاضر، منابع انسانی دانشگر به عنوان مهمترین قابلیت سازمان در کسب مزیت رقابتی و همچنین عمده‌ترین دارایی نامشهود قلمداد می‌شوند و باید کارکنان را کلید طلایی بهبود کیفیت و بهره‌وری کلیه فرایندهای سازمانی دانست.
سازمان‌های پیشرو با تلاش برای جذب، پرورش، نگهداشت و به کارگیری نیروهای دانشگر و زبده، مزیت رقابتی امروز و فردای خود را تضمین می‌کنند. بنابراین با توجه به ارزش روزافزون منابع انسانی در این مقاله برآنیم تا به اهمیت مدیریت منابع انسانی در این شرکتهای کوچک و متوسط بپردازیم. توجه به این مقوله در مدیریت این شرکتها که در آینده اقتصادی کشور جایگاه ویژه‌ای دارند، می‌تواند به کسب فرصتهای بالقوه بازار و رشد پایدار اقتصادی کشور کمک شایانی نماید.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت منابع انسانی / منابع انسانی / شرکتهای کوچک / موفقیت شرکتهای کوچک
٢٧ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

زنان : مدیران موفق یا مشاوران مجرب


هنری ‌هاگینز در یکی از سکانس‌های فیلم «بانوی زیبای من» می‌گوید: «چرا زن‌ها نمی‌توانند مثل مرد‌ها باشند؟» و شاید سال‌ها بعد این سوال به گونه‌ای دیگر مطرح شود. در حال حاضر در کشورهای پیشرفته، زنان با موفقیت بیش‌تری مدارج تحصیلی را نسبت به مردان طی می‌کنند و درست در همین جاست که فاصله‌های آماری در نمودارهای مربوط به اشتغال کم‌تر و کم‌تر می‌شود.
براساس گزارش سازمان‌های مالیاتی در آمریکا در سال ۱۹۵۰، تنها یک سوم زنان در سن اشتغال قرار داشتند و به‌طور رسمی به خاطر شغلی که داشتند مالیات پرداخت می‌کردند، اما در تازه‌ترین گزارش‌ها دوسوم زنان به خاطر کسب درآمد و شغلی که دارند موظف به پرداخت مالیات هستند.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : زنان مشاور / مشاوران زن
٢٧ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

آیا زنان مدیران بهتری هستند!!!!!!؟؟؟

مقدمه
برابری زن و مرد به این معنی نیست که آن ها یکسان هستند. با قدرت گرفتن زنان در محیط کار اختلافات میان زنان و مردان در بین کارکنان جوان و حتا مسن نیز بالا می گیرد و ما متأسفانه باید شاهد این اختلافات در قسمت های مختلف سازمان باشیم. ازدفاتر تجاری گرفته تا کارخانه جات و میادین جنگ، امروزه که زنان در جلسات هیأت مدیره سازمان های بزرگ نیز اظهار وجود می نمایند و یا این که توانسته اند شرکت ها و سازمان های خود را تأسیس نمایند و به عنوان مثال نرخ زنان صاحب شرکت تا میزان ۱۰۳ درصد افزایش یافته است در ده سال گذشته، این تفاوت ها و اختلافات در بین گروه های مدیریتی سازمان های بزرگ نیز پدیدار شده است تحقیقات نشان می دهد که روش ها و متدهای زنانه و مردانه در راهبری می تواند مؤثر باشد یعنی هر دو روش دارای تأثیرکذاری خاص خود می باشد، اما وقتی ما آن ها را در کنار هم به مقایسه می گذاریم متوجه می شویم که روش زنانه راهبری سازمان ها دارای امتیازات بیشتری است.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت زنان / مدیران زن / زنان و مدیریت
٢٧ خرداد ۱۳٩٠ :: ٧:۳۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

نظریه روابط انسانی (مطالعات هاثورن)


 نظریه روابط انسانی از جمله رهیافتهای منابع انسانی به مدیریت است. در طول سالهای اواخر دهه 1920 تا آغاز دهه 1930 میلادی مجموعه مطالعاتی در کارخانه شرکت وسترن الکتریک در شهر هاثورن صورت پذیرفت، این بررسیها که به مطالعات هاتورن مشهور شد، سرانجام به جنبش روابط انسانی در مدیریت منجر گردید.این تحقیقات تحت تاثیر عقاید و تجربیات علمی دانشمندی به نام التون مایو قرار داشت که با پیوستن به گروه در سال1928 رهبری ان را نیز بر عهده گرفت.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : نظریه روابط انسانی / التون مایو / مطالعات هاثورن / متن انگلیسی در مورد مطالعات هاثورن
٢٦ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

مشکلات تصمیم گیری در سازمانها 

 

تغییر زندگی را جذاب می کند، تفکر را ضروری می سازد و درواقع پایه و اساس زندگی است. بنابراین، تغییر، ما را به چالش فرا می خواند و به ما می آموزد که چگونه دنیای خود را مدیریت کنیم. اما تغییر با سازمانها چه می کند؟ تغییر سازمانها را به پویایی وادار می کند و غفلت از تغییر، ورطه نابودی سازمانها را فراهم می سازد. جهان امروز جهان تغییرات است و تغییر، تصمیم گیری را دشوار می سازد. به همان اندازه که تغییر برای سازمانها ایجاد مشکل می کند به همان اندازه هم فرصتهایی را برای سازمانها به وجود می آورد که چگونگی برخورد با تغییر، ارتباط مستقیمی با چگونگی تصمیم گیری دارد. 

 
حال که شرایط این اندازه متغیر است چگونه مدیران تصمیمهای مناسب اتخاذ کنند؟ از آنجایی که عنصر اصلی تصمیم گیری، اطلاعات است بنابراین، با ایجاد یک سیستم که بتواند اطلاعات را در اختیار مدیران قرار دهد، می توان گام مهمی در بهبود تصمیم گیری مدیران برداشت.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مشکلات تصمیم گیری در سازمانها
٢٦ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

مبانی تصمیم گیری

بدون شک، تفاوت بین موفقیت و شکست، اغلب در میان توانمندیهای ما برای خوب تصمیم گرفتن قرار دارد که بیشتر اوقات چنین نیست، انســانهای عاقل و بالغ خوب تصمیم می گیرند، و مردم نابالغ این گونه نیستند.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مبانی تصمیم گیری
٢٤ خرداد ۱۳٩٠ :: ٧:۱٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

* به یاد داشته باش که امروز طلوع دیگری ندارد . ( دانته )

* حتی آنگاه که بدون امید زندگی می کنیم هم آرزوهایی داریم . ( دانته )

* بهشت نیز در تنهایی دیدنی نیست . ( دانته )

* چیزی عوض نمی شود ماییم که دگرگون می شویم . ( هنری دیوید تورو )

* مهم نیست اگر زمین بخورید ، مهم دوباره برخاستن است . ( وینسنت لمباردی )ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : جملات حکیمانه / جملات توپ / جملات ادبی / درسهایی از دیگران
٢٠ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده


مکاتب سازمان
درس : تئوریهای مدیریت پیشرفته
مکاتب و نظریه های سازمان


استاد : دکتر مجید واحدی
دانشجو: حسین قهرمان زاده

مقدمه

عصری که درآن زندگی میکنیم عصر سازمان نام نهاده شده است چون انسان ا ز لحظه تولد تا دم مرگ ،حتی پس از مرگ نیز با سازمانها ارتباط دارد . بدین ترتیب که انسان در عصر حاضر در سازمانی به نام زایشگاه به دنیا می آید ، شناسنامه خود را از سازمانی به نام ثبت احوال میگیرد بعد در سازمانهایی نظیر مدرسه ، سازمانهای دولتی ، آموزشی و تجاری و... در ارتباط خواهد بود و در زمان فوت نیز برای ابطال شناسنامه و صدور جواز دفن با سازمان در ارتباط خواهد بود. امروزه با توجه به نیاز جوامع به انواع خدمات و تولیدات سازمانهای گوناگون شناخت ، اداره و مدیریت علمی آن اهمیت بسزایی دارد.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مکاتب سازمان
۱٩ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱:۱٥ ‎ق.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

 هرگز زمانت را با کسی که آماده نیست زمانش را با تو بگذراند، نگذران. ( مارکز )

* * * * * * * * * *

زندگی دو چهره بیشتر نداره یا به بازیت میگیره یا به بازیش میگیری انتخاب با توست

* * * * * * * * * *

زندگی را دور بزن و آن گاه که بر تارک بلند ترین قله ها رسیدی، لبخند خود را نثار تمام سنگریزه هایی کن که پایت را خراشیدند.

* * * * * * * * * *

برای دیدن تمام متن بر روی ادامه مطلب کلیک کن . . .متفکرادامه مطلب ...

موضوع مطلب : جملات حکیمانه / درسهایی برای زندگی / جملات کوتاه / جملات توپ
۱٦ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

رمز رضایت مشتریان
مدیر هوندا: رمز اینکه مشتریان از ما راضی هستند این است که ما از خودمان ناراضی هستیم.
فیلیپ کاتلر

مشتری خود را بشناسید
یکی از نمایندگان فروش شرکت کوکاکولا، مایوس و نا امید از خاورمیانه بازگشت.
دوستی از وی پرسید: «چرا در کشورهای عربی موفق نشدی؟»
وی جواب داد: «هنگامی که من به آنجا رسیدم مطمئن بودم که می توانم موفق شوم و فروش خوبی داشته باشم. اما مشکلی که داشتم این بود که من عربی نمی دانستم. لذا تصمیم گرفتم که پیام خود را از طریق پوستر به آنها انتقال دهم. بنابراین سه پوستر زیر را طراحی کردم:
پوستر اول مردی را نشان می داد که خسته و کوفته در بیان بیهوش افتاده بود.
پوستر دوم مردی که در حال نوشیدن کوکا کولا بود را نشان می داد.
پوستر سوم مردی بسیار سرحال و شاداب را نشان می داد.
پوستر ها را در همه جا چسباندم.»
دوستش از وی پرسید: «آیا این روش به کار آمد؟»
وی جواب داد: «متاسفانه من نمی دانستم عربها از راست به چپ می خوانند و لذا آنها ابتدا تصویر سوم، سپس دوم و بعد اول را دیدند.»

آبدارچی شرکت ماکروسافت

مرد بیکاری برای آبدارچی گری در شرکت مایکروسافت تقاضای کار داد. رئیس هیات مدیره با او مصاحبه کرد و نمونه کارش را پسندید.سرانجام به او گفت شما پذیرفته شده اید. آدرس ایمیل تان را بدهید تا فرم های استخدام را برای شما ارسال کنم.مرد جواب داد : متاسفانه من کامپیوتر شخصی و ایمیل ندارم.رئیس گفت امروزه کسی که ایمیل ندارد وجود خارجی ندارد و چنین کسی نیازی هم به شغل ندارد. مرد در کمال ناامیدی آنجا را ترک کرد. نمی دانست با ده دلاری که در جیب داشت چه کند.تصمیم گرفت یک جعبه گوجه فرنگی خریده دم در منازل مردم ان را بفروشد. او ظرف چند ساعت سرمایه اش را دوبرابر کرد . به زودی یک گاری خرید. اندکی بعد یک کامیون کوچک و چندی بعد هم ناوگان توزیع مواد غذایی خود را به راه انداخت. او دیگر مرد ثروتمند و معروفی شده بود. تصمیم گرفت بیمه عمر بگیرد. به یک نمایندگی بیمه رفت وسرویسی را انتخاب کرد. نماینده بیمه آدرس ایمیل او را خواست ولی مرد جواب داد ایمیل ندارم. نماینده بیمه با تعجب پرسید شما ایمیل ندارید ولی صاحب یکی از بزرگترین امپراتوریهای توزیع مواد غذایی در آمریکا هستید. تصورش را بکنید اگر ایمیل داشتید چه می شدید؟ مرد گفت احتمالا آبدارچی شرکت مایکروسافت بودم . . .موضوع مطلب :
۱٥ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

آقای ناصر واحدی دو تا فلاش توپ مدیریت برامون ارسال کردند که ازشون صمیمانه تشکر میکنم.من که خیلی خوشم اومد به شما هم توصیه می کنم حتما دانلود کنید.مطمئنا خوشتون می یاد.خوشمزه

http://www.4shared.com/document/9Qbp7UVL/Hghog.html
http://www.4shared.com/document/kuvY0J4Z/IranRace_1385_1_10501_120526_.htmlموضوع مطلب : فلاش های مدیریتی / شوخی مدیریتی
۱٤ خرداد ۱۳٩٠ :: ٢:٥۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

مدیریت زمان – برنامه ریزی

زمان با ارزش ترین منبعی است که در اختیار انسانها قرار دارد زیرا تمامی منابع به شرط وجود زمان ارزش می یابند. مهمترین وظیفه ما اینست که برای زمان اهمیت جدی قائل شویم و با بهره گیری از آن، برنامه ای داشته باشیم.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت زمان / مدیریت نوین
۱٤ خرداد ۱۳٩٠ :: ٢:۳٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

استاد: دکتر مجید واحدی

دانشجو: حسین قهرمان زاده

مدیریت نوین

نظریه ی سیستمی  systemic theory

چکیده...

تفکر سیستمی بر خلاف برخی از جنبشهای فکری که در یک رشته ی علمی ودر محدوده ی معینی نشو ونما کرده اند در خارج از محدوده ی یک علم معین متولد شد ودر محیطی میان رشته ای رشد کرد.شاید تاثیر تفکر سیستمی بیشتر برحوزه ی ابعاد انسانی سازمان بوده است تفکر سیستمی بر نگرش مبتنی بر تفکیک علوم به حوزه های تخصصی وریز به نگرش مبتنی بر ترکیب یافته های رشته های گوناگون علمی تاکید می کند ،به این ترتیب متفکران سیستمی ،جو فکری موجود را به نحوی اثر بخش تغییر دادند واعتبار وکاربرد عام تفکر تحلیلی تجزیه مدار _آن گونه که در فیزیک تکامل یافته به کار گرفته می شد_ زیر سوال بردند.(رضائیان،1384،ص10

نظریه عمومی سیستمها در یک مفهوم ارگانیک وبیولوژیک که معمولاًانقلاب ارگانیک نامیده می شود ریشه دارد.برتالنفی این مفهوم را درعبارت زیر خلاصه کرده است: «بر خلاف پدیده های فیزیکی مانند جاذبه والکتریسیته دیده حیات فقط در "موجودیتهای منحصر به فرد" به نام " ارگانیسم" یافت می شود.هر ارگانیسم یک سیستم است .بدین معنی اجزا وفراگردهای آن در تعاملی طرفینی ،نظمی پویا دارند».( رضائیان،1384،ص13

در نظریه سیستمها بر اثر پذیری محیط خارج وداخل سازمان تاکید بر ارتباطات رسمی وغیر رسمی میان گرو هها وبخش های فرعی داخل سازمان نیز مطرح است.(گلشنی ،1382،ص113

ویژگی خاص این نگرش توجه به کل یا کل گرایی است قسمت اعظم مفاهیم مرتبط با آن درشناخت سازمانها و درک صحیح موقعیت ونیز اداره ی امور پدیده های مرکب وپیچیده مورد استفاده قرار گرفته است.(هیچینز،1376،ص13

 موضوع مطلب : استاد: دکتر مجید واحدی / مدیریت نوین / نظریه ی سیستمی
۱٤ خرداد ۱۳٩٠ :: ٢:۳٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

درس : تئوریهای مدیریت پیشرفته
عنوان مقاله : تفاوتهای رهبری و مدیریت
استاد: دکتر مجید واحدی
دانشجو: حسین قهرمان زاده
مقدمه
یک سازمان براى آنکه به اهداف عالى خود دست یابد باید به دو مقوله «رهبری» و «مدیریت» توجه داشت باشد. چرا که در جهان صنعتى امروز صرفاً برخوردار بودن از مهارتهاى مدیریتى براى موفقیت یک مدیر کافى نیست، بلکه مدیران باید شناختى اساسى از تفاوت میان «مدیریت» و «رهبری» داشته باشند و بدانند چگونه این دو فعالیت براى تحقق موفقیت سازمان باید با هم ترکیب شوند.
در یک سازمان با وجود تفاوت عمده بین «رهبری» و «مدیریت»، ارتباط تنگاتنگى بین آن دو وجود دارد؛ یک رهبر مى تواند مدیر باشد و یک مدیر نیز مى تواند «رهبری» کند. عکس این قضیه نیز صادق است؛ یعنى یک فرد مى تواند داراى هنر «رهبری» باشد بدون اینکه قادر باشد هدفهاى سازمانى را تحقق بخشد (مدیر نباشد) و یا اینکه یک فرد ممکن است مدیر منظمى باشد ولى کارکنان از روى ترس و اجبار وظایف خودشان را انجام دهند (رهبر نباشد.)
در این نوشتار سعى داریم به این سئوال پاسخ دهیم که براى موفقیت یک سازمان به کدام یک از دو مقوله «مدیریت» یا «رهبری» نیاز داریم؟ Normal 0 false false false EN-US X-NONE FAادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تئوریهای مدیریت پیشرفته
۱٢ خرداد ۱۳٩٠ :: ٢:٤۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

عنوان درس : مدیریت رفتار سازمانی

استاد: دکتر محمد علی مجلل

دانشجو: حسین قهرمان زاده

 مدیریت:

 برداشت رفتاری
از آغاز این قرن تاکنون، جوامع بشری دستخوش تحولات تکان دهنده و هیجان آوری بوده اند. برخی از آنها، از یک جامعة اساساً کشاورزی به یک جامعه پویای صنعتی متحول شده اند، ارتقای سطح آموزش و پرورش و سطح زندگی عمومی در آنها از حد انتظار بالاتر رفته است. بعلاوه، پیشرفت علمی و فنی در این جوامع ذهن آدمی را دچار حیرت و شگفتی می سازد.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

مدیریت دانایی
عنوان درس : تئوریهای مدیریت پیشرفته

استاد : دکتر مجید واحدی
دانشجو: حسین قهرمان زاده


چکیده
امروزه سازمانها دریافته اند که هیچ چیز بــــه اندازه دانایی نمی تواند آنها را در دنیای رقابتی مطلوب قرار دهد. لذا بیش از هر چیز کارکنان سازمان به عنوان صاحبان دانایی و مهمترین سرمایه سازمان مورد توجه قرار گرفته اند، و مدیریت دانایی به عنوان ابزاری که می تواند دانایی موجود را گردآوری و نظم و پویایی بخشیده و در کل سازمان اشاعه دهد اهمیت یافته است. اما تجربه بسیاری از شرکتها در مورد مدیریت دانایی به شکست انجامیده است و این به آن جهت است که به مدیریت دانایی به عنوان یک امر موقت زودگذر نگریسته شده است. در حالی که امروزه ضرورت توجه مدیریت دانایی به عنوان ابزاری استراتژیک جهت پیشبرد منابع سازمان و موقعیت در عرصه رقابت مطرح است. این امر بیانگر این است که بدون توجه به اصل مدیریت دانایی و شناخت سازمان نسبت به آن نمی توان از آن در سازمان بهره گرفت. لذا باید توجه داشت که مدیریت دانایی یک امر پایان ناپذیر است که همواره سازمان را در تغییرات یاری می کند و نیازمند پشتیبانی و توجه دائمی است. آنچه که موفقیت آن را به عنوان یک ابزار استراتـژیک می تواند قطعیت بخشد، اینست که افـراد بــــه عنوان صاحبان دانایی مورد توجه قرار گیرند و فرایندهای سازمانی به گونه ای باشد که دانایی به کل سازمان اشاعه یابد. در عین حال، برنامه دانایی بر سلسله مراتب سازمانی ارجح تر باشد و همواره شناخت صمیمی از بازار و هدف آن وجود داشته باشد که این نیازمند پویایی سازمان است و همواره به صورت عملیاتی راههایی برای همکاری و مشارکت اجزای سازمان در مورد مدیریت دانایی وجود داشته باشد.

مقدمه
بابررسی و تحلیل دانایی واهمیت ویژگیهای آن در حیطه عملکرد سازمانهــــا می توان دریافت که برخورداری از دانایی و اطلاعات روزآمد برای ادامه حیات سازمانها به یک ضرورت انکارناپذیر تبدیل شده است. به خصوص اگر روند تغییر و تحولات دانایی در جامعه به دقت مورد ارزیابی واقع شود. این نتیجه هم حاصل می شود که جامعه فراصنعتی امروز جامعه ای اطلاعاتی است که در آن به تدریج فناوریهای نیروافزا جای خود را به فناوریهای دانش افزا می دهند. و در محیط پویا و پیچیده امروزی برای سازمانها ضروری است که به طور مداوم دانایی جدید را به شکل ایجاد، اعتباربخشی و کاربرد در محصولات و خدمات خود به کار گیرند. بنابراین، مدیریت سازمانها باید با تکیه بر دانایی برتر اتخاذ تصمیمات معقول تر در موضوعهای مهم و بهبود عملکردهای مبتنی بر دانایی را پیدا کنند. از این رو، مدیریت دانایی مقوله ای مهم محســوب می شود که در سازمانها به دنبال آن است تا نحوه چگونگی تبدیل اطلاعات و دانسته های فردی و سازمانی را به دانایی و مهارتهای فردی و گروهی تبیین و روشن سازد. از این رو، ایجاد محیطی برای اشتراک، انتقال و تقابل دانایی در میان اعضای سازمان از اهداف اولیه ای است که بدین منظور ضروری به نظــــر می رسد، چرا که مدیریت دانایی می تواند گستره ای از ویژگیهای عملکرد سازمانی را با قادر ساختن شرکت به عملکرد هوشمندانه تر بهبود بخشد. (ویگ 1999)

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت دانایی

خلاصه فصل های 1 تا 5 مدیریت استراتژیک پیشرفته

امیدوارم این مطلب در فصل امتحانات به دردتون بخورهاوه

لینک ١دانلود pdf خلاصه مدیریت استراتژیک پیشرفته دیوید

http://www.4shared.com/document/gmPVR3tX/pourya_hedayati-kholase_deyvid.html

 لینک ٢ دانلود pdf خلاصه مدیریت استراتژیک پیشرفته دیوید

https://rapidshare.com/files/1679904594/pourya_hedayati-kholase_deyvid.pdfموضوع مطلب : مدیریت استراتژیک / دیوید / خلاصه مدیریت استراتژیک
٩ خرداد ۱۳٩٠ :: ۸:٠٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

دوست و هم دانشگاهی عزیز ، جناب آقای جلال سلیمی

از تلاش شما برای ارتقاء سطح علمی این وبلاگ و دعوت از اساتید و دانشجویان  دانشگاه برای همکاری با این وبلاگ صمیمانه تشکر می نمایم.به امید پیروزی شما در تمامی مقاطع زندگی

 موضوع مطلب :
٥ خرداد ۱۳٩٠ :: ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

با تشکر از استاد ارجمند جناب آقای دکتر مجید واحدی که از وبلاگ ما دیدن فرمودند واین مجموعه لغات را برای انتشار در اختیار ما قرار دادند.

دانلود لینک اکسل مجموعه لغات زبان تخصصی مدیریت دولتی

http://www.4shared.com/document/z42mYQFG/Dr_Vahedi_Management_words.html

https://rapidshare.com/files/4182473963/Dr_Vahedi_Management_words_1_.xls

 برای مشاهده لغات بر روی ادامه مطلب کلیک نماییدادامه مطلب ...

موضوع مطلب : دکتر مجید واحدی / زبان تخصصی مدیریت / دیکشنری مدیریت / دیکشنری مدیریت دولتی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ گروهی اساتید و دانشجویان رشته مدیریت دولتی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
موضوعات وب
RSS Feed