Young Managers
مرکز مقالات علمی مدیریت 
پيوندهای روزانه
٢٩ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

بنام خداوند مهر ودوستی

بررسی مسائل مدیریتی در ایران

تهیه کننده :حسین قهرمانزاده  دانشجوی کارشناسی ارشد

درعصر کنونی بنا بر اعلام سازمان یونیسف انسان موفق باید دارای 5 ویژگی باشد.

1-داشتن مدرک کارشناسی ارشد

2-مسلط به یکی از زبانهای زنده دنیا(بغیر از زبان مادری)3

-عضویت در یکی از سازمانهای مردم نهاد

4-ورود به یکی از رشته های ورزشی5-داشتن مهارت های10گانه زندگی بشرح ذیل
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : بررسی مسائل مدیریتی در ایران
۱٦ شهریور ۱۳٩٠ :: ۸:٠٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

انوشه انصاری در سال 1346 خورشیدی، در مشهد به دنیا آمد. تا سن 16 سالگی در وطن زیست و سپس به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده آمریکا هجرت کرد. سالهای پایانی دبیرستان را در آن کشور گذراند و سپس برای اخذ مدرک کارشناسی در رشته مهندس الکترونیک و علوم کامپیوتر وارد دانشگاه جرج میسون شد....ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : ایرانیان موفق در خارج 4 / انوشه انصاری
۱٤ شهریور ۱۳٩٠ :: ٥:٢۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

کوچک سازی و اثرات آن در سازمان

 

 
چکیده

شرکتها به منظور کاهش هزینه­ها، ارتقای کارائی و حفظ سطح قابل قبول سودآوری برای سهامداران خود اقدام به کوچک سازی می­کنند. سازمان در اجرای پروژه کوچک سازی نباید منفعل عمل کند بلکه باید رویکردی فعال داشته باشد. در استراتژی کوچک سازی فعالانه، سازماندهی مجدد سازمان در جهت افزایش کارائی و کسب سهم بازار است اما در رویکرد منفعل، کوچک سازی تنها به واسطه وجود مشکلات مالی عدیده در سازمان صورت می پذیرد.
در این پژوهش ابتدا با مطالعه تطبیقی متون موجود پیرامون کوچک سازی سازمان چارچوبی نظری جهت بررسی کوچک سازی سازمان ایجاد می گردد. سپس با مطالعه تطبیقی تجارب سازمانها در زمینه کوچک سازی و چارچوب نظری موجود، نقاط ضعف و قوت وضعیت موجود در کوچک سازی سازمانها شناسائی می شود. در نهایت راهکارهای تدوین وضع مطلوب جهت کوچک سازی سازمان ارائه می شود...ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : کوچک سازی و اثرات آن در سازمان / کوچک سازی سازمان
۱٠ شهریور ۱۳٩٠ :: ٥:۱۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

 

پروفسور لطفی علی‌عسگرزاده که در جهان علم به پروفسور زاده مشهور است در سال 1921 در شهر باکو در جمهوری آذربایجان به دنیا آمد. مادرش یک پزشک روس و پدرش یک ژورنالیست ایرانی بود که در آن زمان به دلایل شغلی در باکو به سر می برد.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : پروفسور لطفعلی‌عسگرزاده
٩ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

کیفیت زندگی کاری


چکیده:

در این مجموعه سعی شده که دید کاملی از کیفیت زندگی کاری ارائه شود. این مجموعه با شرح مختصری از بیشینه کیفیت زندگی کاری آغاز می شود. در ادامه کلید واژه های مربوط به این بحث تعریف و مفاهیم کیفیت زندگی کاری تشریح می شود. ویژگیهای کیفیت زندگی کاری از دیدگاه دانشمندان توسعه سازمانی بیان میشود. محیط کاری و فضای سازمانی موثر در کیفیت زندگی کاری مورد بحث قرار می گیرد. سیتمهای فنی-اجتماعی و گروه های کاری خود گردان و مشخصات آنها ترشح می شوند. و بحثهای دیگر که باید خودتان بخوانید و در اخر سر روش نوین در کیفیت زندگی کاری بحث شده است. امید است این مجموعه برای خواننده گرامی مثمر ثمر واقع شود.(انشاءالله)    

             ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : کیفیت زندگی کاری / طراحی شغل
٩ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ ::  نويسنده : حسین قهرمانزاده

پاسخگویی

چکیده

پاسخگویی (accountability)  یکی از چالشهایی است که دولتها امروزه با آن مواجه هستند. امروزه دولتها بایستی نسبت به خط‌مشی ها و اقذاماتشان پاسخگواست و لازمه دموکراسی، داشتن یک سیستم پاسخگویی مناسب است. سازمانهای دولتی، به وسیله مردم و برای مردم ایجاد می‌شوند و می‌بایست در برابر آنها پاسخگو باشند. رابطه بین دولت و شهروندان، سیستم پاسخگویی را شکل میدهد که به موجب آن، سازمانهای دولتی وظایف مربوط را انجام میدهند و شهروندان اجازه میدهند که این وظایف انجام شوند، مشروط بر اینکه وکیل از حد خود تجاوز نکند و پاسخگو باشد.

در این مقاله، موضوع پاسخگویی با تاکید بر پاسخگو بودن دولت مورد مطالعه قرار می‌گیرد. بر همین اساس، ابتدا به تعبیر و تفسیرهایی اشاره می‌شودکه از زوایای مختلف نسبت به پاسخگویی انجام گرفته و سپس رهنمودهایی برای پاسخگویی بهتر دولت ارائه می‌شود.

 

 

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : پاسخگویی

خلاصه کتاب (چه کسی پنیر مرا برداشته است؟)   

   

کتاب "چه کسی پنیر مرا برد" در سال ١٩٩٨ منتشر شد و از آن تاریخ ده میلیون نسخه از آن به فروش رفته و پرفروشترین کتاب ظرف ده سال از انتشار آن توسط Amazon.com اعلام شده است. نویسنده آن دکتر سپنسر جانسون (Spencer Johnson) دارای لیسانس روانشناسی و دکترای پزشکی (جراح) با سابقه کار در دانشگاه هاروارد می باشد.

                                                                    بخش های ساده و پیچیده وجود ما
 
چهار شخصیت خیالی در این داستان وجود دارد دو موش به نامهای اسنیف و اسکاری و دو آدم کوچولو به نامهای هیم و هاو آنها بدون توجه به سن و جنس و نژاد یا ملیت بیانگر بخشهای ساده و پیچیده وجود ماست.

اسنیف : تغییرات را به خوبی تشخیص می دهد.

اسکاری: به سرعت دست به کار می شود.

هیم : تغییرات را انکار کرده و در برابر آن مقاومت می کند او می ترسد که تغییرها کار ها را خراب کند.

هاو: وقتی می فهمد تغییر به موقعیت های بهتر منجر می شود می آموزد که خود را به موقع با تغییرات انطباق دهد.

اگرچه هر کدام از ما شبیه یکی از اینها عمل میکنیم اما همگی در یک موضوع وجه مشترک داریم.

نیاز به پیدا کردن راه صحیح در هزار توی زندگی و موفقیت در ایجاد تغییر.

این کتاب از 3 بخش تشکیل شده است .ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : خلاصه کتاب چه کسی پنیر مرا برداشته است؟ / دکترسپنسر جانسون spencer johnson
۸ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱:۱٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده

برایان تریسی

ترجمه : اشرف رحمانی - کورش طارمی

اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغه زنده ای را قورت بدهی در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت ترین و بدترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید پشت سرگذاشته ای .
اگر باید قورباغه زنده ای را بخوری هیچ فایده ای ندارد که مدت زیادی بنشینی و به آن نگاه کنی .
بسیاری از مردم مشغله را با موفقیت اشتباه می گیرند .
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده / برایان تریسی
٧ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

امروزه تمامی کسانی که با دنیای اینترنتی در ارتباط هستند، نام «Yahoo» برایشان از نام برادر و خواهرشان نیز آشناتر است. در میان تمامی سایت‌های ارتباطی موجود، دو سایت «Yahoo» و «Google» که از رقبای جدی و دیرین یکدیگر به شمار می‌روند، هر روز با بکارگیری متدهای جدید و روش‌های آسان برای دستیابی کاربر به اطلاعات مورد نیازشان گام دیگری جهت پیشی گرفتن از حریف و در نهایت نزدیک شدن به دنیای الکترونیکی ایده‌آل برمی‌دارند.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مهندس فرزاد ناظم

لیست سایتهای علمی جهان برای جستجو و دانلود مقاله

 

 

بر روی ادامه مطلب کلیک نمایدادامه مطلب ...

موضوع مطلب : لیست سایتهای علمی جهان برای جستجو و دانلود مقاله
٢ شهریور ۱۳٩٠ :: ۱:٢٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : پوریا هدایتی شهیدانی

در این پست  با شخصیت های مختلف و نخبگان ایرانی  الاصل مقیم خارج از ایران آشنا خواهید شد.

 

دکتر حسین اسلامبلچی رئیس و مدیر عاملVenture Partners  2020 که در زمینه telecomm knication  (مخابره دور برد ) به سهام دارن شرکتهای خصوصی و سرمایه گذاران، مشاوران و تکنولوژی های لازم را ارائه می دهد. نزدیک به دو دهه است که دکتر اسلامبلچی سرپرستی و رهبری شبکه AT&T ، سیستم ها و سرویسهای آنها را به عهده دارد . با ادغام شرکت AT&T  با  شرکت  SBC در اواخر سال 2005 ، او نیز  AT&T را ترک کرد . با رفتن او ، در 30 دسمابر سال 2005مجله Business Week  او را بعنوان یکی از افراد مهم در به دست آوردن جایگاه شرکت AT&T  به عنوان رهبر تکنولوژی معرفی کرد و اضافه کرد که او فردی جسور و بی باک ، واقع گرا و آرمان گراست.

دکتر حسین اسلامبلچی رئیس و مدیر عاملVenture Partners  2020 که در زمینه telecomm knication  (مخابره دور برد ) به سهام دارن شرکتهای خصوصی و سرمایه گذاران، مشاوران و تکنولوژی های لازم را ارائه می دهد. نزدیک به دو دهه است که دکتر اسلامبلچی سرپرستی و رهبری شبکه AT&T ، سیستم ها و سرویسهای آنها را به عهده دارد . با ادغام شرکت AT&T  با  شرکت  SBC در اواخر سال 2005 ، او نیز  AT&T را ترک کرد . با رفتن او ، در 30 دسمابر سال 2005مجله Business Week  او را بعنوان یکی از افراد مهم در به دست آوردن جایگاه شرکت AT&T  به عنوان رهبر تکنولوژی معرفی کرد و اضافه کرد که او فردی جسور و بی باک ، واقع گرا و آرمان گراست.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : ایرانیان موفق در خارج / نخبگان ایرانی

راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

بر روی ادامه مطلب کلیک نماییدادامه مطلب ...

موضوع مطلب : راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ گروهی اساتید و دانشجویان رشته مدیریت دولتی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
موضوعات وب
RSS Feed