Young Managers
مرکز مقالات علمی مدیریت 
پيوندهای روزانه

سلام همکلاسی،هم دانشگاهی
خسته نباشی ،خدا قوت ،بالاخره امتحانات تموم شد و ما موندیم ودلهره نتایج!!!
این ترم هم تموم شد. این آخری ها حس می کردم که جون من کفاف نمی ده که تا آخر این ترم دوام بیارم! ولی خب این نیز گذشت!
انگار همین دیروز بود که ترم شروع شد تا چشم به هم زدیم عید شدو بعدش هم مثل برق و باد گذشت!!!


حالا که امتحانات تموم شده و خیالم راحت شده به تمام روزها و شب هایی که درس خوندم فکر میکنم و میبینم که به اون سختی که فکر میکردم نبوده!!!
دروغه اگر بگم که دلم برای روزهای امتحان و دلهره و اضطراب تنگ میشه،دروغه اگر بگم امتحانات  مثل آب خوردن بود،دروغه اگر بگم که همه چی مرتب و بدون کم و کاست و طبق برنامه ریزی انجام شد.
یاد اون شب بیداریها و صبح تا لنگ ظهر خوابیدنا بخیر. یاد آفتاب داغ بناب که هر جا می رفتی ولت نمی کرد. مخصوصا اکثر امتحانات هم که ساعت 3بعداز ظهر بود و خوب حسابی از اشعات آفتاب نوش جان می کردیم.
اوه اوه یاد کتاب دیوید بخیر . چیزی نبودا یه 700 صفحه بیشتر نداشت.آخ
وای!یادامتحان آمار میفتم ،وقتی به چهره بچه ها نگاه کردم دیدم به به! همه آروم دارن جواب میدن پس چرا من فکر میکنم که سخته!!!یک دفعه یادم افتاد بابا اگر اینها هیچی نمیگن چون فکر میکنن سوالات اون قسمت جزوه بوده که نخوندن!!!چشمک یه نگاه به شاگرد اولها بنداز ببین چه خبره؟؟نگاه که کردم دیدم ای بابا رنگ و روی اینها هم که زرده و با اخم و تعجب به سوالات نگاه میکنن.
امتحان آخرمون هم که داستانهای خودش رو داشت. امتحانی که قرار بود ساعت 15 برگزار شه .موکول شد به ساعت 17.30 .خوب این تغییر کوچولو هیچ پیامد خاصی نداشت جز اینکه ما یه شب دیگه مهمان مردم خوب بناب شدیم و واسه خونه و خانواده یه ریزه دلمون بیشتر تنگ شد. از طرفی آنقدر سئوالات امتحان زیاد بود که چیزی حدود3 ساعت طول کشید تا همون چند تا سئوالی  که بلد بودیم رو جواب بدیم. (البته خودم رو میگم با چند تا از دوستان مثله خودم رو) به ما بقی دوستان که علاوه به جواب دادن تمامی سئوالات ، خودشون هم چند تا سئوال طرح کردندو جواب دادن جسارت نمی کنم.افسوس
این طولانی شدن ساعت امتحان هم باعث شد تا بعضی از بچه ها از  هواپیما و قطارو اتوبوس جا بمونن. . .

بگذریم دیگه گذشت ولی تجربه خوبی بود .این پست رو نوشتم برای اینکه به همه تون بگم خسته نباشید و یه کم سر به سرتون بزارم .
در کل جا داره تا از طرف خودم و بچه ها از تمامی اساتید تشکر کنم. امیدوارم در تصحیح کردن اوراق یه کم ولخرجی کنن و از اون محبتای استادانشون کمی خرج کنن ..

میخواستم از شیطنت ها و تقلب ها و درس نخوندن ها بگم ولی پشیمون شدم و پیش خودم گفتم آخه کیه که مشت خودشو باز کنه؟؟
چند روز پیش میخواستم یه پست بزارم به اسم آموزش تقلب!!!!!!ولی گفتم بهتره صبر کنم تا آخر امتحانات که شما عزیزان روشهای خودتون رو تجربه کنید واگر کار آمد نبود این روشهارو مطالعه کنید . از یه طرفی هم ترسیدم یه مراقب اختصاصی برام بزارن واسه همین موندم تا پایان امتحانات.تا ترم بعد هم خدا بزرگه احتمالا فراموش می کنن.حالا مطالب رو که میخواستم چند روز پیش روی وب بزارم در ادامه همین قسمت براتون میزارم امیدوارم یه لبخند کوچولو کنار لبتون بشینه و خستگی امتحان رو از تنتون به در کنه

 


تاریخچه تقلب وروش های آن


تاریخچه‌ی تقلب از جایی شروع میشود که حسن کچل برای نخستین بار بدن مبارک را تکان داد و به مکتب رفت. از بد ماجرا همان روز امتحان ماهیانه‌ی کودکان فلک بخت مکتب بود. لیک حسن از روی تنبلی، چشمان چپش را بر روی ورقه‌ی همزاد انداخت تا نکتی بس ارزشمند از ورقه‌ی فوق الذکر، دشت کند. این بود که اولین تقلب تاریخ بشری زده شد. البته این تقلب با روش‌های فوق العاده ابتدایی (البته در مقابل ترفند‌های کنونی) صورت گرفت. بدین ترتیب که حسن با کلی زور زدن تن را تکان داد و خود را به بالای ورقه‌ی همزاد رسانید و خیلی راحت مطالب را دو در فرمود.

زان پس تقلب دوران طلایی خود را آغاز کرد. بدین ترتیب که گسترش یافت و مصادیقی متفاوت پیدا کرد. از جمله تقلب‌های رایج تقلبات سر امتحان، دو در کردن غذا از سلف، تقلب در اتو زدن، تقلب در شماره دادن، تقلب در مخ زنی، تقلب در بازی (که از آن به جر زنی تعبیر میشود) را می‌شود نام برد.

حال روش هایی از تقلب در امتحانات را به نظرتان می‌رسانیم:

روش های نوشتاری:

1- نوشتن روی کف پا، پس کله، پشت گوش و...

2- نوشتن روی میز، پشت نیمکت، زیر نیمکت، پشت مانتوی دختر جلویی و...

3- نوشتن روی دستمال دماغی، پاکت نامه و...

4- نوشتن و لوله کردن تقلب و جاسازی آن در سوراخ‌های مختلفی از جمله دماغ، دهن، فک پایین، دریچه‌ی آئورت و ...

روش های با کلاسی:

1- استفاده از ماشین حسابهای مهندسی

2- استفاده از آیینه، موچین، لوازم آرایش، فیلم، عکس

روش های جوادی:

1- مخ زدن  یک فقره بچه زرنگ 

خم کردن سر به روی ورقه‌ی طرف به صورت تابلو.

توجه:

اگر در این امر تبهر کافی ندارید اصلا سمت این کار نروید که عواقبی جز ضایع شدن، اخراج شدن و تابلو شدن ندارد(یادش بخیر این بلا سر یکی از بچه ها اومد البته اسمشون بماند . . .) خنده

. ۲ تا چرک نویس گرفتن و از یکی به عنوان برگه اعلام نیاز استفاده کردن! یعنی اینکه هر سوالی که خواستین رو یک تیکش مینوسین و به نزدیکترین بچه زرنگ جلسه میرسونید تا به زودی جواب به دستتون برسه!
۲. از توی مقنعتون هم میتونید استفاده کنید! یعنی اونجاییش که میاد روی موهاتون، چیزایی که لازم دارید رو بنویسید و هی مقنعتون رو به بهانه درست کردن بکشید جلو و فیض ببرید از اطلاعاتی قبلآ ثبت کردید!(ویژه بانوان)
۳. اگه از این امتحان هایی هست که ماشین حساب میبرید توی جلسه، مثل فیزیک و ریاضی و ... لطفآ شما ماشین حساب نبرید و سر جلسه هی از دور و اطراف ماشین حساب بگیرید و البته باید قبلش هماهنگ کنید که جواب به دست اومده هر مسالرو لطفآ پاک نکنند از روز صفحه ماشین حساب تا شما هم از اون اسفاده کنید! تازه موقعی هم که خواستید ماشین حساب رو پس بدین میتونید شماره یه سوال دیگرو که میخواید روش بنویسید و بدید! تازه از در ماشین حساب هم میشه استفاده کرد!

 


۴. از دست مال کاغذی حتمآ استفاده کنید!
۵. اگه میشه جامدادی برد توی جلسه اصلآ غفلت نکنید و یه جا مدادی حاوی مطالب مهم با خودتون ببرید!به هر حال لازم میشه!
۶. یه روش پیچیده: مواد لازم: یک عدد کش! یک عدد برگه کوچیک که توش مقدای فرمول و مطلب نوشتید!
طرز عمل: کش رو میبنیدید به ساعدتون و بهش برگه مذکور رو وصل میکنید! وقتی مراقبه روش رو اون وری کرد، برگرو بکشید بیرون و بخونید، تا روش رو کرد به شما برگرو ولش کنید خودش برمیگرده سر جاش! اگر هم کسی گیر داد ، اصلآ برگه ای در کار نبوده!
و ...
اینا بعضیاش بود!


بد ترین لحظه زندگی اینه که با هزار زحمت یه سوالی رو از یکی بپرسی و طرف بلد نباشه!

در آخر برای همتون تابستونی پر از خاطرات خوش آرزومندم و امیدوارم نمرات همتون توپ توپ توپ بشه . . . 

فقط یه چیزی مثله همیشه نظر یادتون نره بای بای

[ ۱٧ تیر ۱۳٩٠ ] [ ٤:۳٩ ‎ب.ظ ] [ پوریا هدایتی شهیدانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ گروهی اساتید و دانشجویان رشته مدیریت دولتی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
موضوعات وب
RSS Feed